Шановні відвідувачі!
Вітаємо  Вас на офіційному веб-сайті Попільнянської районної ради.
Даний сайт було розроблено з метою доступу до публічної інформації про районну раду та її роботу.
Тут ви зможете ознайомитись із структурою ради, її керівництвом, депутатами, а також роботою постійних комісій і сесій, проектами, які виносяться на їх розгляд, прийнятими рішеннями та іншою офіційною і, сподіваємось  корисною для Вас інформацією!

 

Про податок на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки

trizyb1
У К Р А Ї Н А
ПАВОЛОЦЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
ПОПІЛЬНЯНСЬКОГО РАЙОНУ    ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

 Сімнадцята сесія                                                                   VІІ скликання

від  13.07.2017

 Про податок на нерухоме
майно відмінне від земельної
ділянки

 Заслухавши інформацію сільського голови Згортюка М.П., в зв’язку з набранням чинності Закону України від 20.12.2016 року № 1791-УІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансування бюджетних надходжень у 2017 році», у відповідності до п. 266.5.1, п. 266.5 статті 266 Податкового кодексу України,  ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,  сільська рада

 ВИРІШИЛА:

1. Платниками податку є фізичні та юридичні  особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості.

2. Об’єктом оподаткування є  об’єкт житлової та нежитлової нерухомості в тому числі його частка.

3. Базою оподаткування об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, що перебуває у власності фізичних та юридичних осіб, є її загальна площа, в тому числі її частка.

 4. Встановити на 2018 рік ставку податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки, що перебуває у власності фізичних осіб за 1 кв. м. площі об’єкта житлової нерухомості:

А) для квартир, незалежно від їх кількості – 0,2% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої Законом на 1 січня звітного(податкового) року;

Б) для будинків незалежно від їх кількості – 0,2% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої Законом на 1 січня звітного(податкового) року;

В) для різних видів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток ( у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири та житлового будинку, у тому числі їх часток – 0,2% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої Законом на 1 січня звітного(податкового) року.

Г) для домоволодінь, дачних будинків, садових будинків, житлових приміщень, котеджів, прибудов до житлового будинку, житлових будівель, кімнат у житлових приміщеннях, незалежно від їх кількості – 0,2% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої Законом на 1 січня звітного(податкового) року.

 5. Встановити на 2018 рік ставку податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки (сараї, хліви, гаражі, літні кухні, майстерні, вбиральні, погреби, навіси, котельні, нежитлові приміщення, нежитлові будівлі, комплекси, споруди, приміщення), що перебуває у власності фізичних осіб за 1 кв. м. площі об’єкта нежитлової нерухомості – 0,1% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої Законом на 1 січня звітного(податкового) року.

 6. Встановити на 2018 рік ставку податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки, що перебуває у власності юридичних осіб за 1 кв. м. загальної площі об’єкта житлової та нежитлової нерухомості – 0,3% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої Законом на 1 січня звітного(податкового) року.

 7. Встановити на 2018 рік додаткову фіксовану ставку податку в розмірі 25000 грн. за кожен об’єкт житлової нерухомості (його частку), що перебуває у власності фізичних та юридичних осіб, загальна площа якого перевищує  300 кв. м. для квартир та 500 кв.м. для житлового будинку.

 8. Встановити пільги зі сплати податку:

 -  база оподаткування об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичних осіб, зменшується:

а) для квартир, незалежно від їх кількості – на 60 кв. м.;

б) для  будинків незалежно від їх кількості – на 120 кв. м.;

в) для різних видів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток  (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири та житлового будинку (будинків), в тому числі їх часток, 180 кв. м..

 9. Встановити такий перелік осіб, які звільняються від сплати податку на об’єкти житлової нерухомості:

           - інваліди всіх груп, в тому числі інваліди дитинства;

           - учасники бойових дій як на Україні, так і на територіях інших країн;

           - ветерани війни та праці;

           - постраждалі від Чорнобильської катастрофи першої та другої категорії;

           - багатодітні сім’ї;

           - учасники АТО;

           - спадкоємці загиблих учасників АТО.

10. Базовий податковий період дорівнює календарному року.

 11. Обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючими органами за місцем податкової адреси власника такої нерухомості.

  12. Платники  податку – юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу декларацію встановленої форми.

  13. Податкове зобов’язання за звітний рік сплачується:

 - фізичними особами – протягом 60 днів з дня вручення податкового   повідомлення-рішення;

 - юридичними особами – авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

   14.Дане рішення підлягає оприлюдненню  на сайті Попільнянської районної ради.

  15. Дане рішення набирає чинності з 01.01.2018 р.

   16.Контроль за виконанням рішення покласти на постійну  комісію з питань планування бюджету.

  

 

Сільський голова                                                        М.П. Згортюк

Ви тут: Головна Сільські ради Паволоцька сільська рада Про податок на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки