Шановні відвідувачі!
Вітаємо  Вас на офіційному веб-сайті Попільнянської районної ради.
Даний сайт було розроблено з метою доступу до публічної інформації про районну раду та її роботу.
Тут ви зможете ознайомитись із структурою ради, її керівництвом, депутатами, а також роботою постійних комісій і сесій, проектами, які виносяться на їх розгляд, прийнятими рішеннями та іншою офіційною і, сподіваємось  корисною для Вас інформацією!

 

Медична та соціальна реабілітація – допомога у лікуванні хворих.

         З  01.01.2018 року набрав чинності Порядок відшкодування витрат за надані соціальні послуги з лікування застрахованих осіб та членів їх сімей після перенесених захворювань і травм у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів за рахунок коштів Фонду соціального страхування України (далі Порядок № 39). Даним порядком передбачено адресне забезпечення реабілітації, яке дає право самостійного вибору застрахованою особою санаторно-курортного закладу відповідно до медичних показань визначеного профілю медичної реабілітації за рекомендацією лікуючого лікаря та за наявності висновку лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я (далі ЛКК), де перебуває зазначена особа на лікуванні.

Медична реабілітація здійснюється за напрямками:

  1. 1)Нейрореабілітація – підгострий період інсультів (після оперативних втручань на судинах мозку або без них), підгострий період черепно-мозкових травм.
  2. 2)М’язево-скелетна реабілітація – підгострий період після операцій на опорно-руховому апараті (ортопедичних, травматологічних), ревматологічні захворювання, підгострий період опіків.
  3. 3)Кардіо-пульмонарна реабілітація – підгострий період інфаркта міокарда (після оперативних втручань на судинах серця або без них), стан після пролікованої нестабільної стенокардії (після оперативних втручань на судинах серця або без них), підгострий період після операцій на серці; - підгострий період захворювань легень, підгострий період після операцій на легенях у тому числі з приводу гнійних процесів нетуберкульозного характеру; - цукровий діабет.
  4. 4)Медико-психологічна реабілітація учасників АТО (один раз після демобілізації) – порушення адаптації; розлади, пов’язані із споживанням їжі; неорганічні розлади сну; соматофорні розлади; неврастенія.
  5. 5)Реабілітація після оперативних втручань на органах зору – підгострий період після оперативних втручань на органах зору.
  6. 6)Реабілітація при порушенні перебігу після вагітності – ускладнена вагітність.
  7. 7)Іінша (соматична) реабілітація – підгострий період після оперативних втручань на органах сечо-статевої системи (оперативного та інструментального видалення каменів з нирок і сечових шляхів, ударно-хвильової літотрипсії); підгострий період після оперативних втручань на жіночих статевих органах.

Медична реабілітація призначається пацієнтам після закінчення гострого періоду захворювання в разі наявності обмежень життєдіяльності та здійснюється за медичними показаннями після стаціонарного лікування, тобто є наступним етапом лікування хворого для найшвидшого повернення його здоров’я.

Діючими правилами відбору і направлення застрахованих осіб (їх дітей) на відновлювальне лікування (медичну реабілітацію) після перенесених захворювань і травм в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів ( у випадках захворювань і травм, не пов’язаних з нещасним випадком на виробництві, при якому діє інший порядок забезпечення потерпілих на виробництві), передбачено, що по таких путівках направляються застраховані особи або їхні діти в супроводі одного із застрахованих батьків, що працюють на підприємствах, організаціях, установах, незалежно від форм власності за наявності довідки страхувальника відповідного зразка. Передбачено отримання застрахованими особами і членами їх сімей санаторно-курортних послуг: комплексного лікування, медичної реабілітації та профілактики захворювань з максимальним використанням природних лікувальних ресурсів, фізіотерапевтичних методів, дієто-терапії, лікувальної фізкультури та забезпечення належних культурно-побутових умов на базі санітарно-курортних закладів, розташованих на території курортів державного та місцевого значення або в лікувально-оздоровчих місцевостях. З переліком санаторно-курортних закладів у розрізі профілів медичної реабілітації можна ознайомитися на офіційному сайті Фонду соціального страхування України (http://www.fse.gov.ua).

Направлення застрахованої особи або дитини в супроводі одного з батьків проводиться безпосередньо із стаціонарних відділень лікувальних закладів. Заклад охорони здоров’я, де застрахована особа перебуває на лікуванні, протягом доби з моменту надання висновку ЛКК, інформує орган Фонду за місцем обліку закладу охорони здоров’я як страхувальника про потребу зазначеної особи в подальшому лікуванні в реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу із зазначенням профілю.

Представник органу Фонду відвідує застраховану особу в закладі охорони здоров’я, де перебуває зазначена особа на стаціонарному лікуванні не пізніше наступного дня з моменту повідомлення про страховий випадок, з метою надання роз’яснення про порядок забезпечення реабілітаційним лікуванням за рахунок коштів Фонду та оформлення заяви.

Застрахована особа з порушенням терміну вагітності може направлятися в реабілітаційне відділення санаторно-курортного закладу безпосередньо з жіночої консультації.

Застрахована особа, яка брала безпосередню участь в антитерористичній операції (АТО), має право на лікування (у супроводі членів сім’ї: чоловік/дружина, неповнолітні діти) в реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу за профілем медико-психологічна реабілітація за рахунок коштів Фонду один раз після демобілізації за наявності відповідних медичних показань.

Термін лікування в реабілітаційному відділенні визначається лікуючим лікарем та ЛКК, який є необхідним для відновлення здоров’я та працездатності застрахованої особи відповідно до профілю лікування та особливостей перебігу хвороби, але не більше 24 днів. Застраховані особи дістаються до санаторію самостійно.

Під час прибуття до санітарно-курортного закладу застрахована особа пред’являє паспорт, свідоцтво про народження дитини (у разі направлення на лікування дитини), та надає:

- три примірники Договору (оформляється представником Фонду для відшкодування санаторно-курортному закладу витрат за надані соціальні послуги з лікування)

-  виписку з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворго (форма №027/о, затверджена Наказом Міністерства охорони здоров’я України від 14.02.2017 № 110);

- обмінну карту полового будинку, пологового відділення лікарні (форма №113/о, затверджена наказом Міністерства охорони здоров’я України від 13.02.2006 № 67) у разі направлення вагітної;

-  відкритий листок непрацездатності, оформлений відповідно до Інструкції про порядок заповнення листка непрацездатності, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства праці та соціальної політики України, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 03.11.2004 № 532/274/136-ос/1406.

Усіх, хто вважає необхідним пройти медичну реабілітацію просимо звертатися до свого лікуючого лікаря за відповідними рекомендаціями та до лікарсько-консультативної комісії до винесення відповідного заключення. Своєчасна рання медична реабілітація хворих дасть можливість знизити рівень захворюваності серед застрахованих осіб.

За роз’ясненням просимо звертатися у відділення Фонду соціального страхування за адресою смт. Попільня  вул. б.Хмельницького, 7,  кабінет 113 та за телефонами (04137) 25418 та 0968113985.

Головний спеціаліст з медичної реабілітації та соціальних послуг                                                       В.М.Петюх

0968113985, (04137)25418

Ви тут: Головна Новини Медична та соціальна реабілітація – допомога у лікуванні хворих.