Шановні відвідувачі!
Вітаємо  Вас на офіційному веб-сайті Попільнянської районної ради.
Даний сайт було розроблено з метою доступу до публічної інформації про районну раду та її роботу.
Тут ви зможете ознайомитись із структурою ради, її керівництвом, депутатами, а також роботою постійних комісій і сесій, проектами, які виносяться на їх розгляд, прийнятими рішеннями та іншою офіційною і, сподіваємось  корисною для Вас інформацією!

 

97 Про звіт голови районної ради про роботу за 2015 рік

trizyb1
У К Р А Ї Н А
ПОПІЛЬНЯНСЬКА РАЙОННА РАДА
ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 Р І Ш Е Н Н Я

 Сьома сесія                                                                                    VІІ скликання

 від 22.04.2016 № 97

Про звіт голови районної ради
про роботу за 2015 рік

 Заслухавши звіт голови районної ради Боровського П.А. про роботу за 2015 рік, відповідно до ст. ст. 43, 55 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, районна рада

ВИРІШИЛА:

 Звіт голови районної ради Боровського П. А. про роботу за 2015 рік взяти до відома.

 

 Голова ради                                                                          П. А. Боровський

Звіт голови районної ради про діяльність у 2015 році

 Шановні депутати і запрошені!

 Статтею 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено щорічний звіт голови районної ради про свою роботу та про діяльність всієї ради. Фактично, це своєрідне підведення підсумків колективної праці - кожного депутата, постійних комісій районної ради, президії, виконавчого апарату районної ради за минулий рік та окреслення планів на майбутнє.

Це був рік боротьби за українську Україну, рік випробувань нації на духовність, мужність, патріотизм, рік випробування влади, обраної народом, на її спроможність бути чесною, відкритою. В цей непростий для всіх нас час районній раді вдалося спільними зусиллями депутатського корпусу, територіальних громад, виконавчої влади і громадськості забезпечити виконання першочергових завдань із реалізації заходів щодо територіальної оборони та надання матеріальної допомоги, підтримки мобілізованим солдатам і добровольцям, які знаходяться в зоні АТО; формування та наповнення бюджету району, впровадження енергозберігаючих технологій в закладах освіти, охорони здоров’я, культури, вирішення ключових соціальних проблем територіальних громад.

У своїй діяльності рада, її органи та посадові особи місцевого самоврядування керуються Конституцією України, законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про статус депутатів місцевих рад», «Про службу в органах місцевого самоврядування», іншими законодавчими та нормативними актами.

Одним із принципів місцевого самоврядування є підзвітність, відповідальність органів та їх посадових осіб перед територіальними громадами. Головним завданням голови районної ради є забезпечення підготовки сесій  ради і питань, що вносяться на її розгляд, доведення рішень до їх виконавців,  організація  контролю за їх виконанням.

Порядок діяльності районної ради VI, VІІ скликання визначає Регламент, затверджений рішеннями ради. Слід визнати порушення вимог Регламенту у частині роботи постійних комісій районної ради VІ скликання, оскільки стан відвідування депутатами засідань постійних комісій був незадовільний, тому частина питань розглядалася на пленарному засіданні сесій районної ради без відповідного висновку комісії.

В районній раді шостого скликання здійснювали свої повноваження 64 депутати, функціонувало 4 депутатських фракції та 1 депутатська група, 4 постійних комісій та президія районної ради. В раді сьомого скликання – 34 депутати, зареєстрована 1 депутатська фракція, працює 4 постійних комісії.

Це колегіальні органи, які несуть відповідальність з підготовки та прийняття всіх рішень ради та контролюють їх виконання.

На пленарні засідання ради запрошуються депутати обласної ради, керівники районних служб, начальники відділів та управлінь РДА, селищні та сільські голови, представники засобів масової інформації. Це надає роботі сесії більш активного та цілеспрямованого змісту, дозволяє прийняти виважені, конкретні рішення, сприяє відкритості та прозорості дій районної ради.  

Організація роботи Попільнянської районної ради відбувається згідно планів роботи, що затверджуються на сесіях районної ради. Вважаю, що маємо позитивні напрацювання в організаційному забезпеченні сесій районної ради. Депутати завчасно отримують необхідні матеріали і в повному обсязі. Це також забезпечує прозорість дій районної ради.
За звітній період відбулося 12 пленарних засідань районної ради на яких ухвалено 168 рішень.

Районна рада продовжувала тримати в полі зору такі питання як:

-     виконання Програми економічного і соціального розвитку Попільнянського району;
-     прийняття, виконання та корегування районного бюджету;
-     виконання завдань затверджених районними комплексними та цільовими програмами;
-      підтримки в належному стані та розвитку матеріальної бази закладів соціальної інфраструктури;
-     ефективного управління майном спільної власності територіальних громад сіл та селища району;
-    затвердження технічної документації по визначенню нормативної грошової оцінки земельних ділянок;
- погодження проектів землеустрою щодо розмежування земель державної та комунальної власностврегулювання питань управління об’єктами спільної власності територіальних громад Попільнянського району тощо.

Двічі на рік
- інформується прокуратурою та поліцією щодо стану законності та боротьби зі злочинністю, охорони правопорядку, як це передбачено чинним законодавством.

Протягом звітного періоду депутати районної ради значну увагу приділяли бюджетному процесу -  його формуванню, пошуку додаткових джерел наповнення доходної частини, забезпеченню максимально ефективного використання бюджетних коштів, оптимального їх розподілу відповідно до заходів програм, затверджених рішеннями районної ради.

На пленарних засіданнях ради було затверджено 19 районних програм та внесено зміни до 6 районних програм.

На засіданнях ради заслухано звіти :
- керівника комунального підприємства „Редакція газети ”Перемога” Оленського С.О. про роботу установи;
- головного лікаря Попільнянської центральної районної лікарні Попільнянської районної ради Березіної Л.Ф. про роботу закладу.

На протязі звітного періоду районною радою були направлені звернення:

 1. До Верховної Ради:
  - щодо врегулювання питання закупівельних цін на молоко;
  - щодо перегляду (зниження) тарифів на газ для сільських населених пунктів ;
  - щодо впорядкування на законодавчому рівні питання про надання в оренду нерозподілених (невитребуваних) земельних ділянок власників земельних часток (паїв) для ведення товарного сільськогосподарського виробництва та особистого селянського господарства, що входять до складу спадщини
  - щодо підтримання Постанови Верховної Ради України від 27 січня 2015 року № 129-VIII „Про Звернення Верховної Ради України до Організації Об’єднаних Націй, Європейського Парламенту, Парламентської Асамблеї Ради Європи, Парламентської Асамблеї НАТО, Парламентської Асамблеї ОБСЄ, Парламентської Асамблеї ГУАМ, національних парламентів держав світу про визнання Російської Федерації державою-агресором”.

 1. До Президента України :
  - щодо ситуації на газовому ринку України;
  - щодо розгляду та внесення змін до Бюджетного та Податкового кодексів України.

 1. До Кабінету Міністрів України:
  - щодо прийняття порядку продажу необробленої деревини шляхом проведення відкритих аукціонних торгів.

 1. До Міністерства внутрішніх справ України:

- щодо відновлення роботи центру надання послуг пов’язаних з використанням автотранспортних засобів Андрушівського, Брусилівського, Попільнянського та Ружинського районів Житомирської області .

Велику допомогу у проведенні сесій районної ради надавали постійні депутатські комісії , які готували і вивчали всі питання, що вносились на розгляд сесій.   За звітний період проведено 21 засідання постійних комісій, розглянуто та вивчено 178 питань. В тому числі практикуються спільні засідання постійних комісій. Розгляд питань одночасно депутатами кількох комісій викликає значно жвавіше обговорення питань, а їх аналіз має предметніший характер, активно вносяться пропозиції, приймаються виважені рішення. Хочу подякувати усім головам постійних комісій районної ради VІІ скликання за небайдужу позицію, за організацію продуктивної роботи цих дорадчих органів: Березіній Лідії Федорівні, Колісніченку Сергію Юрійовичу, Джигуну Ігорю Олександровичу, Свірському Володимиру Петровичу.

Але, як я і говорив вище, стан відвідування депутатами VІ скликання засідань постійних комісій був незадовільний, тому частина питань розглядалася на пленарному засіданні сесій районної ради без відповідного висновку комісії. Прошу депутатів VІІ скликання з відповідальністю віднестися до засідань постійних комісій і хочу запропонувати головам постійних комісій про проведену роботу комісій звітувати перед радою.

У 2015 році нагороджено Грамотою районної ради із врученням грошової премії у розмірі 239,52 грн. 47 жителів нашого району та Подякою районної ради із врученням грошової премії у розмірі 119,76 грн – 15.

Відповідно до Положення про відзнаку Попільнянщини «Гордість району» на протязі року нагороджено відзнакою Попільнянщини «Гордість району» за вагомий особистий внесок у розвиток української національної ідеї, духовності, мови і культури:
- Остапенка Бориса Васильовича, пенсіонера, літератора;
- Євченка Касяна Дмитровича, музиканта, творця та керівника самодіяльного народного ансамблю троїстих музик „ГУК” (посмертно).

Нагороджено за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, відзнакою Попільнянщини „Гордість району” військовослужбовців:

Щербатюка Романа Олексійовича – молодшого сержанта (посмертно);
Юрченка Ігоря Петровича – солдата (посмертно);
Шайдюка Віталія Вікторовича – майора (посмертно);
Олійника Олександра Івановича – старшину (посмертно);
Ковальчука Юрія Олександровича – старшого солдата (посмертно).
Відзнаку вручено батькам та вдовам військовослужбовців.

Рішенням ради погоджено призначення на посаду директора Макарівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Торопової Олени Володимирівни.

Четверта частина питань, які розглядаються на сесії – це питання комунальної власності. Районна рада детально вивчала питання щодо управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селища району, використання відповідного майна, ефективності роботи комунальних підприємств та надходжень коштів до районного бюджету від їх діяльності.

Рішенням районної ради від 14.08.2015 року затверджено Положення про порядок управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ району у новій редакції   згідно з яким суб’єктом управління спільною власністю територіальних громад сіл, селищ району є районна рада. Також 14.08.2015 затверджено Положення про порядок проведення конкурсу на заміщення вакантних посад керівників підприємств, установ, організацій – об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ району. На підставі нових Положень було проведено два конкурси на заміщення вакантних посад – начальника комунальної установи «Трудовий архів» та завідувача аптеки № 58. На протязі звітного періоду заключено договорів оренди на майно спільної власності територіальних громад сіл і селищ району з приватними підприємцями -9, з бюджетними установами - 2; продовжено договори оренди з приватними підприємцями – 7, з бюджетними установами – 7; дано дозволів на списання матеріальних цінностей – 4. Вносилися зміни до Статутів центральної районної лікарні, аптеки № 58, Турбівської ЗОШ І – ІІ ступенів. Припинено діяльність двох юридичних осіб – Лучинської та Голуб’ятинської ЗОШ І- ІІ ступенів. Виготовлено правовстановлюючі документи на майнові комплекси Почуйківської, Лучинської ЗОШ І- ІІ ступенів та документи на земельні ділянки: Лучинської ЗОШ І – ІІ ступенів, Попільнянської гімназії №1,парку в смт Попільня, технічну документацію на захисні споруди цивільного захисту (2 шт).

Районна рада тримає на постійному контролі питання фінансово-господарської діяльності комунального підприємства ремонтно-експлуатаційних послуг, центру ПМСД, центральної районної лікарні, центральної аптеки № 58, трудового архіву.

Важливу роль у роботі районної ради займає взаємодія виконавчого апарату та депутатського корпусу. Протягом року виконавчий апарат районної ради здійснював організаційне, правове, інформаційне, аналітичне, матеріально-технічне забезпечення діяльності районної ради, постійних комісій, президії районної ради, забезпечує взаємодію з органами виконавчої влади, органами та посадовими особами місцевого самоврядування.

Щотижня із працівниками виконавчого апарату проводяться апаратні наради, на яких обговорюються питання роботи за минулий тиждень, поточні завдання та перспективні плани роботи на наступний, а також шляхи їх вирішення.

Попільнянська районна рада здійснює свою діяльність відкрито і гласно. На офіційному сайті Попільнянської районної ради систематично висвітлюється інформація про діяльність районної ради та сільських рад. Крім того інформація про діяльність ради друкується у районній газеті «Перемога».

Відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації» проекти рішень і рішення районної ради, розпорядження голови районної ради про скликання сесії, відвідування депутатами пленарних засідань розміщуються на офіційному сайті. Це дає змогу громадськості району оперативно ознайомлюватись з подіями, що відбуваються за участю керівництва та депутатів районної ради, посадових осіб місцевого самоврядування, знайомитися з нормативними актами що приймаються.

Відповідно до угоди між Попільнянською районною та сільськими, селищними радами, для посилення ролі громади, активізації роботи сільських, селищних голів, депутатів сільських, селищних рад, а також враховуючи значні зміни в діючому законодавстві України, виконавчий апарат районної ради проводить засідання координаційної ради, наради, семінари-навчання сільських та селищних голів, секретарів рад, систематично надає методичну, юридичну і організаційну допомогу. Виконавчим апаратом було надано методичну допомогу сільським селищним радам у проведенні першої організаційної сесії ради VІІ скликання. Керівництво районної ради приймало участь у роботі перших організаційних сесій сільських та селищних рад.

На протязі року проводилися обговорення у сільських, селищних радах щодо добровільного об’єднання громад. Двічі було проведено спільне засідання робочої групи, представників офісу реформ Житомирської обласної ради, сільських, селищних голів у форматі круглого столу на тему: «Реформа децентралізації влади – шлях до розвитку об’єднаних територіальних громад». Керівництво ради було присутнє на зборах громадян с. Лучин, с. Турбівка, с. Лисівка, с. Сущанка щодо обговорення питання об’єднання територіальних громад. Надавалася практична допомого щодо організацій і створення Корнинської селищної об’єднаної громади.

До числа важливих напрямків роботи належить навчання посадових осіб місцевого самоврядування району . З цією метою використовувалися можливості обласного Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів, де більшість занять проводилося за участю представників обласної ради. У звітному році у Центрі навчалися 12 представників органів місцевого самоврядування (сільські та селищний голови, секретарі, бухгалтери, землевпорядники сільських рад), які набули відповідних знань для подальшої роботи.

За звітний період мною регулярно проводились усні прийоми громадян та розглядались письмові звернення. До районної ради надійшло 75 звернень. Звернення та заяви уважно вивчаються мною особисто, працівниками виконавчого апарату районної ради, керівниками відповідних служб, заявникам надається конкретна допомога у вирішенні тих чи інших питань. В переважній більшості громадяни піднімають питання соціального захисту, (надання матеріальної допомоги на лікування, ремонт житла) та оформлення державних актів на землю, розрахунки за здані в оренду земельні паї, індивідуальне землекористування, питання незадовільного стану доріг, функціонування закладів освіти, культури та охорони здоров'я,. Районна рада не залишає жодне звернення без уваги і оперативно приймає міри по порушених питаннях.

Хочу подякувати депутатам обласної ради Дідківському В.О., Мітніцькому Ю.Г., Жабокрицькому Є.В., які здійснюють прийоми громадян, беруть участь у заходах, що проходять на території району та сесіях районної ради, систематично надають матеріальну допомогу малозахищеним верствам населення району.

Окремі слова подяки народному депутату України Ревезі О.А., який зробив чимало добрих справ на благо нашого району.

Рік, що минув навчив нас найважливішого –терпінню, небайдужості і милосердю. Хочу подякувати голові Попільнянської районної спілки ветеранів Афганської війни Дзюняку Валерію Миколайовичу, голові спілки учасників АТО Прищепі А. В. за організацію збору благодійної допомоги бійцям, які перебувають у районі проведення АТО. В основному це продукти харчування, дари ланів, предмети особистої гігієни, грошова допомога для придбання бронежилетів і касок тощо. До цієї благодійної і необхідної справи долучились жителі територіальних громад, посадові особи місцевого самоврядування, депутати місцевих рад, працівники соціально-культурної сфери, представники громадських організацій.

За ініціативи районної ради, райдержадміністрації, Попільнянської районної спілки ветеранів Афганської війни та за сприяння Шипнівського Валерія Миколайовича на приміщенні місцевої гімназії, Романівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів,Андрушківської ЗОШ І-ІІІ ступенів було відкрито меморіальні дошки на честь загиблих земляків.

Не стоять депутати районної ради і осторонь проблем жителів територіальних громад.

Хочу наголосити, що багато депутатів районної ради активні у виборчих округах, зустрічаються з виборцями, обговорюють важливі для них проблеми і шукають спільні шляхи їх розв’язання, відвідують заходи, які проходять на території сільських рад.

Але, як не прикро, не всі виконують свої депутатські обов’язки належним чином. Так, є депутати, які брали участь лише у половині засідань постійних комісій і сесій районної ради, що не дає можливості мешканцям територіальних громад району отримувати їх підтримку.

Як депутат районної ради, я теж постійно співпрацюю із жителями територіальних громад району, буваю у сільських амбулаторіях, школах, дитячих садках, клубах, бібліотеках, за можливістю сприяю їм у розв’язанні гострих проблем сьогодення.

За звітний період прийнято 136 розпорядження голови районної ради,

виконавчим апаратом опрацьовано 550 вхідних документа, підготовлено і відправлено 526 .

Шановні депутати і запрошені!

Всім нам відомо, що основою забезпечення життєдіяльності соціальної сфери та інфраструктури територіальної громади району є фінансове забезпечення. Тому хочу констатувати, що продовж звітного періоду районна рада не виключалася з бюджетного процесу. Практично на кожній сесії розглядались питання виконання та коригування районного бюджету, неодноразово організовувались робочі зустрічі з керівниками сільських рад по питаннях наповнення дохідної частини місцевих бюджетів, надавалась допомога сільським радам у підготовці проектів рішень про місцевий бюджет на 2016 рік. Як правило, в таких зустрічах брали участь керівництво районної ради та райдержадміністрації, спеціалісти фінансового управління та податкової інспекції. Постійно контролюється наповнення бюджетів місцевих рад. Прикладається чимало зусиль для покращення стану справ у закладах освіти, культури, охорони здоров’я, соціального захисту.

У 2015 році до районного бюджету вносилися зміни. Депутати районної ради не раз визначали пріоритетні галузі, куди в першу чергу потрібно спрямовувати кошти від перевиконання районного бюджету.

У своєму звіті я свідомо не торкаюся конкретних результатів соціально-економічного розвитку району за 2015 рік. Це прерогатива виконавчої гілки влади і на сесії 03.03.2016 обговорювали дане питання під час звіту голови районної державної адміністрації.  

 Шановні депутати!

Основною метою звіту було проаналізувати діяльність ради за рік, та разом   визначитись щодо основних напрямків та пріоритетів  в нашій подальшій роботі, адже у різних сферах  соціально-економічного  розвитку району ще залишаються проблеми, які  потребують особливої уваги всіх  владних структур, в тому числі й  депутатів  районної ради. Їх вирішення вимагає від народних обранців  ще більшої  наполегливості, принциповості  і професіоналізму, відданості справі,  за  яку  вони відповідальні перед громадами  і партіями, що  дали їм мандат до представницького органу Попільнянського району.

На мою думку, необхідно прикласти максимум зусиль, щоб першочергово вирішувати такі питання:

- збільшення власних  надходжень до районного бюджету;
- координація спільних дій для переходу на альтеративні види палива об’єктів соціально-культурної сфери;
-  забезпечення сприятливого інвестиційного клімату в районі;
- сприяння у роботі кожного платника податків;
- планування територій району;
- утворення ОТГ.

 Шановні депутати!

Підводячи риску, я ще раз хочу подякувати депутатам районної ради, які ефективно працюють у депутатських комісіях, фракціях, групах, сільським, селищним радам, райдержадміністрації, всім тим, хто доклав своїх зусиль для забезпечення  злагодженої роботи районної ради, підвищуючи тим самим  авторитет органів  місцевого самоврядування.

Сподіваюся, що нас і надалі буде об’єднувати спільна відповідальність перед громадою Попільнянщини!

 Дякую за увагу!

 

Головне меню

Ви тут: Головна Документи Рішення 7 сесія VIІ скликання 97 Про звіт голови районної ради про роботу за 2015 рік