Шановні відвідувачі!
Вітаємо  Вас на офіційному веб-сайті Попільнянської районної ради.
Даний сайт було розроблено з метою доступу до публічної інформації про районну раду та її роботу.
Тут ви зможете ознайомитись із структурою ради, її керівництвом, депутатами, а також роботою постійних комісій і сесій, проектами, які виносяться на їх розгляд, прийнятими рішеннями та іншою офіційною і, сподіваємось  корисною для Вас інформацією!

 

326 Про звернення депутатів Попільнянської районної ради до Президента України, Верховної Ради України, про вшанування пам'яті жертв трагедії вірменського народу

trizyb1
У К Р А Ї Н А
ПОПІЛЬНЯНСЬКА РАЙОННА РАДА
ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Р І Ш Е Н Н Я

Вісімнадцята  сесія                                                                       VІІ скликання

від 11.08.2017       № 326

Про звернення  депутатів Попільнянської
районної ради до Президента України,
Верховної Ради України, про вшанування
пам'яті жертв трагедії вірменського
народу

Відповідно до статті 43 ч. 2 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», керуючись положеннями Конвенції ООН про запобігання злочину геноциду та покарання за нього (1948), Конвенції ООН про незастосування строку давності до військових злочинів і злочинів проти людства (1968), висновками Підкомісії ООН з попередження дискримінації і захисту меншин щодо визнання Геноциду вірмен у відповідності до Конвенції ООН (1985), вшановуючи пам'ять численних жертв організаційного масового знищення вірменського народу на території Османської імперії в 1915-1922 роках, приймаючи до уваги, що Геноцид вірмен є невід'ємною частиною загальнолюдської свідомості і колективної пам'яті, і що визнання існування геноциду – є невід'ємною передумовою запобігання геноциду, районна рада

ВИРІШИЛА:

1. Висловити від імені Попільнянської районної ради співчуття вірменському народу.

2. Схвалити текст звернення до Президента України, Верховної Ради України про вшанування пам'яті жертв трагедії вірменського народу (додається).

2. Доручити голові районної ради підписати текст звернення.

3. Надіслати текст звернення до Президента України, Верховної Ради України.


Голова  ради                                                                            П. А. Боровський      

                                 

Президенту України
Порошенку П.О.
01220, м. Київ, вул. Банкова, 11

Голові Верховної Ради України Парубію А.В.
01008, м. Київ, вул. Грушевського, 5

  ЗВЕРНЕННЯ
депутатів Попільнянської районної ради про вшанування пам'яті жертв трагедії вірменського народу

        Звертаємося до вас з нагоди 102-ї річниці Геноциду вірменського народу. З 1915 року правлячим режимом в Османській імперії було розпочато масове знищення вірменського народу. Жертвами різанини, погромів, масових страт та депортації упродовж 1915-1922 років стали більше 1,5 мільйона вірмен, більше 600 тисяч внаслідок переслідування і депортацій вимушені були залишити свою Батьківщину та розвіялися по всьому світу, і в тому числі знайшли порятунок в Україні.

Геноцид вірмен став  першим у ХХ сторіччі широкомасштабним злочином, спрямованим проти народів за етнічною, релігійної й расовою ознакою. У період здійснення тотального знищення вірменського народу, в  1915 р. уряди  Франції, Великобританії та Росії у своїй спільній декларації засудили масове знищення вірмен, яке було кваліфіковане як «злочин проти людства та цивілізації». Після Другої світової війни геноцид був кваліфікований як найважчий злочин проти людства. ООН прийняла низку рішень проти геноциду, основним з яких є Конвенція про запобігання злочину геноциду і покарання за нього (1948 р.), Конвенція про незастосування строку  давності до військових злочинів і злочинів проти людства (1968 р.) та відповідні висновки ООН щодо визнання Геноциду вірмен.

Геноцид вірмен є визнаним історичним фактом та засуджений провідними міжнародними інституціями: ООН, Європейським парламентом, Радою Європи, Всесвітньою радою церков, Світовою асоціацією дослідників геноциду, Постійним трибуналом народів та низкою провідних світових держав.

Підтверджуючи свою прихильність до міжнародної боротьби за запобігання геноциду, відновлення прав народів, які зазнали геноциду, та утвердження історичної справедливості, враховуючи викладене, ми закликаємо вас висловити свою солідарність з міжнародним співтовариством і оголосити 24 квітня Днем вшанування пам’яті жертв трагедії вірменського народу.

 Звернення прийнято на вісімнадцятій сесії районної ради VII скликання 11 серпня 2017 року.

За дорученням депутатів районної ради

Голова Попільнянської
районної ради                                                                                 П. А. Боровський

 

Головне меню

Ви тут: Головна Документи Рішення 18 сесія VII скликання 11.08.2017 326 Про звернення депутатів Попільнянської районної ради до Президента України, Верховної Ради України, про вшанування пам'яті жертв трагедії вірменського народу