Шановні відвідувачі!
Вітаємо  Вас на офіційному веб-сайті Попільнянської районної ради.
Даний сайт було розроблено з метою доступу до публічної інформації про районну раду та її роботу.
Тут ви зможете ознайомитись із структурою ради, її керівництвом, депутатами, а також роботою постійних комісій і сесій, проектами, які виносяться на їх розгляд, прийнятими рішеннями та іншою офіційною і, сподіваємось  корисною для Вас інформацією!

 

282 Про звіт голови районної ради про роботу за 2016 рік

trizyb1 
У К Р А Ї Н А  
ПОПІЛЬНЯНСЬКА РАЙОННА РАДА
ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Р І Ш Е Н Н Я

Шістнадцята сесія                                                                             VІІ скликання

 від 12.05.2017        № 282

Про звіт голови районної ради
про роботу за 2016 рік

     Заслухавши звіт голови районної ради Боровського П.А. про роботу за 2016 рік, відповідно до ст. ст. 43, 55 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, районна рада

 ВИРІШИЛА:

 Звіт голови районної ради Боровського П. А. про роботу за 2016 рік взяти до відома.

  

Голова ради                                                                              П. А. Боровський 

Звіт голови  районної ради
про  діяльність у 2016 році

 Шановні депутати і запрошені!

 Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено щорічний звіт голови районної ради про свою діяльність та діяльність ради в цілому. Районна рада, як колегіальний орган, представляє спільні інтереси територіальних громад сіл та селища Попільнянського району. Тому все, що зроблено за звітний період, є результатом  колективної  праці кожного депутата,  постійних комісій, президії районної ради, сесійної діяльності, роботи виконавчого апарату районної ради, співпраці з районною державною адміністрацією, селищними та сільськими радами, керівниками підприємств,  установ та громадськості району.

Буду  відвертим  та висловлю думку,  мабуть,  більшості  з нас щодо сподівань  на суттєве покращення  соціально-економічної та  суспільно-політичної  ситуації в державі, а головне --- завершення неоголошеної російсько-української війни,    сподівань на те, що після Революції Гідності  2016 рік нам принесе  мир та спокій,  порозуміння та об’єднання всіх гілок влади заради добробуту Українців. Я розумію, що певні  позитивні зрушення є, що приймаються необхідні закони,  що світова спільнота підтримує  нас  у  прагненні до кращого життя, ---  однак, не дивлячись на це, дуже важко живеться нашим людям.

Тому  у  своїй діяльності, перш за все, ми прагнули бути чесними, справедливими й відкритими до людей, стояти на захисті  їхніх прав і свобод, організовувати роботу районної ради таким чином, щоб депутати приймали найважливіші й найнеобхідніші рішення для забезпечення кращого рівня життя громадян району.

Як голова районної ради,  я прагнув  щоб  рада  якомога  ефективніше виконувала покладені на неї обов’язки, послідовно діяла у межах Конституції України, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», інших нормативно-правових актів, регламенту роботи районної ради, із врахуванням інтересів територіальних громад.

У звітному періоді рада не ухилялася від пропозиції  щодо надання можливості виступити на сесії будь-якій політичній силі чи громадській організації.  А це свідчить про готовність депутатського корпусу, без огляду на політичну приналежність та пов’язані з цим розбіжності, співпрацюючи, приймати виважені рішення щодо формування та наповнення бюджету району, впровадження енергозберігаючих технологій в закладах освіти, охорони здоров’я, культури, вирішення ключових проблем територіальних громад.

У своїй діяльності рада, її органи та посадові особи місцевого самоврядування керуються Конституцією України, законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про статус депутатів місцевих рад», «Про службу в органах місцевого самоврядування», іншими законодавчими та нормативними актами.

Одним із принципів місцевого самоврядування є підзвітність, відповідальність органів та їх посадових осіб перед територіальними громадами.  Головним завданням голови районної ради є забезпечення підготовки сесій  ради і питань, що вносяться на її розгляд, доведення рішень до їх виконавців,  організація  контролю за їх виконанням.

Порядок діяльності районної ради VI, VІІ скликання визначає Регламент, затверджений рішеннями ради. Слід визнати порушення вимог Регламенту у частині роботи постійних комісій районної  ради VІ скликання, оскільки стан відвідування депутатами засідань постійних комісій був незадовільний, тому частина питань розглядалася на пленарному засіданні сесій районної ради без відповідного висновку комісії.

В  районній раді сьомого скликання – 34 депутати, зареєстрована 1 депутатська фракція,  працює 4 постійних комісії.

Це колегіальні органи, які несуть  відповідальність з підготовки та прийняття всіх рішень ради та контролюють їх виконання.

На пленарні засідання ради запрошуються депутати обласної ради, керівники районних служб, начальники відділів та управлінь РДА, селищні та сільські голови, представники засобів масової інформації. Це надає роботі сесії більш активного та цілеспрямованого змісту, дозволяє прийняти виважені, конкретні рішення, сприяє відкритості та прозорості дій районної ради.  

Організація роботи Попільнянської районної ради відбувається згідно планів роботи, що затверджуються на сесіях районної ради. Вважаю, що маємо позитивні напрацювання в організаційному забезпеченні сесій районної ради. Депутати завчасно отримують необхідні матеріали і в повному обсязі. Це також забезпечує прозорість дій районної ради.
          За звітній період  відбулося 10 пленарних засідань районної ради на яких ухвалено 196 рішень.

Районна рада продовжувала тримати в полі зору такі питання як:

-     виконання Програми економічного і соціального розвитку Попільнянського району;

-     прийняття, виконання та корегування районного бюджету;

-     виконання завдань, затверджених районними комплексними та цільовими програмами;

-      підтримки в належному стані та розвитку матеріальної бази закладів соціальної інфраструктури;

-     ефективного управління майном спільної власності територіальних громад сіл та селища району;

-    затвердження технічної документації по визначенню нормативної грошової оцінки земельних ділянок;

-    погодження проектів землеустрою щодо розмежування земель державної та комунальної власності;

-    врегулювання питань управління об’єктами спільної власності територіальних громад Попільнянського району тощо.

Двічі на рік рада інформується прокуратурою  та  поліцією   щодо стану законності та боротьби зі злочинністю, охорони правопорядку, як це передбачено чинним законодавством.

Протягом звітного періоду депутати районної ради значну увагу приділяли бюджетному процесу -  його формуванню, пошуку додаткових джерел наповнення доходної частини, забезпеченню максимально ефективного використання бюджетних коштів, оптимального їх розподілу відповідно до заходів програм, затверджених рішеннями районної ради.

На пленарних засіданнях ради було затверджено 16 районних програм та внесено зміни до 10  районних програм.

На засіданні ради заслухано звіт головного лікаря Попільнянського центру первинної медико-санітарної допомоги Хворостовського М.Е про роботу закладу.

На протязі звітного періоду районною радою були направлені звернення:

  1. До Верховної Ради, Президента України, Кабінету Міністрів України:

- щодо відкликання змін до Конституції України, що прийняті  в першому читанні, та неприпустимості внесення змін до Конституції України про особливий статус Донецької та Луганської областей ;

 - щодо недоцільності внесених змін до податкового законодавства в частині оподаткування сільськогосподарських товаровиробників

 - щодо передачі повноважень по розпорядженню землями органам місцевого самоврядування

 - щодо харчування дітей 1-4 класів загальноосвітніх шкіл

 - щодо соціального захисту пенсіонерів та інвалідів

 - (Житомирської обласної ради)  щодо віднесення Попільнянського району до Житомирського госпітального округу

 - щодо ситуації із формуванням Державного бюджету України на 2017 рік

-  щодо недопустимості зняття мораторію на експорт необробленої деревини

             Велику допомогу у проведенні сесій районної ради надавали постійні депутатські комісії, які готували і вивчали всі питання, що вносились на розгляд сесій.   За звітний період проведено  22 засідання постійних комісій, розглянуто та вивчено 169 питань. В тому числі практикуються спільні засідання постійних комісій. Розгляд питань одночасно депутатами кількох  комісій викликає значно жвавіше обговорення питань, а їх аналіз має предметніший характер, активно вносяться пропозиції, приймаються виважені рішення. Хочу подякувати усім головам постійних комісій районної ради VІІ скликання за небайдужу позицію, за організацію продуктивної роботи цих дорадчих органів: Березіній Лідії Федорівні, Колісніченку Сергію Юрійовичу, Джигуну Ігорю Олександровичу, Свірському Володимиру Петровичу.

Але, як я і говорив вище, стан відвідування депутатами VІІ скликання засідань постійних комісій був незадовільний, тому частина питань розглядалася на пленарному засіданні сесій районної ради без відповідного висновку комісії. Прошу депутатів  з відповідальністю віднестися до засідань постійних комісій і хочу запропонувати головам постійних комісій  про  проведену роботу комісій звітувати перед радою.

У 2016 році нагороджено Грамотою районної ради із врученням грошової премії 81 жителя нашого району та  Подякою районної ради із врученням  грошової премії – 47.

         Прийнято Положення про помічника-консультанта депутата Попільнянської районної ради сьомого скликання

 Рішенням ради погоджено призначення Шуляра Валерія Михайловича на посаду директора Попільнянської гімназії № 1 та Грінченко Наталію Анатоліївну на посаду директора Миролюбівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.

На умовах конкурсу укладено контракти із завідувачем Попільнянською центральною районною аптекою Матат Ією Костянтинівною та директором комунального підприємства ремонтно-експлуатаційних послуг Малюком Олександром Михайловичем.

 Четверта частина питань, які розглядаються на сесії – це питання комунальної власності. Районна рада детально вивчала питання щодо управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селища району, використання відповідного майна, ефективності роботи комунальних підприємств та надходжень коштів до районного бюджету від їх діяльності.

 На протязі звітного періоду укладено договорів оренди на майно спільної власності територіальних громад сіл і селищ району з приватними підприємцями - 4, з бюджетними установами - 8;  продовжено договори оренди з приватними підприємцями – 3, з бюджетними установами – 3.

  Затверджено Статут Попільнянської центральної районної лікарні та Попільнянського центру первинної медико-санітарної допомоги в новій редакції.

Районна рада тримає на постійному контролі  питання фінансово-господарської діяльності комунального підприємства ремонтно-експлуатаційних послуг, центру ПМСД, центральної районної лікарні, центральної районної аптеки № 58, трудового архіву.

 Важливу роль у роботі районної ради займає взаємодія виконавчого апарату та депутатського корпусу. Протягом року виконавчий апарат районної ради здійснював організаційне, правове, інформаційне, аналітичне, матеріально-технічне забезпечення діяльності районної ради, постійних комісій, президії районної ради, забезпечує взаємодію з органами виконавчої влади, органами та посадовими особами місцевого самоврядування.

Щотижня із працівниками виконавчого апарату проводяться апаратні наради, на яких обговорюються питання роботи за минулий тиждень, поточні завдання та   перспективні  плани роботи на наступний, а також шляхи їх вирішення.

Попільнянська районна рада здійснює свою діяльність відкрито і гласно. На  офіційному  сайті Попільнянської районної ради систематично висвітлюється інформація  про діяльність районної ради та сільських рад. Крім того інформація про діяльність ради друкується у районній газеті «Перемога».

Відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації» проекти рішень і рішення районної ради, розпорядження голови районної ради про скликання сесії, відвідування депутатами пленарних засідань розміщуються на офіційному сайті. Це дає  змогу  громадськості району  оперативно ознайомлюватись з подіями, що відбуваються за участю керівництва та депутатів районної ради, посадових осіб місцевого самоврядування, знайомитися з нормативними актами що приймаються. 

Відповідно до угоди  між  Попільнянською районною та сільськими, селищними радами, для посилення ролі громади, активізації роботи сільських, селищних голів, депутатів сільських, селищних рад, а також враховуючи значні зміни  в діючому законодавстві України, виконавчий апарат районної  ради проводить засідання координаційної ради, наради, семінари-навчання сільських та селищних голів, секретарів рад, систематично надає методичну, юридичну і організаційну допомогу. Виконавчим апаратом було надано методичну допомогу сільським селищним радам у проведенні першої організаційної сесії ради VІІ скликання. Керівництво районної ради приймало участь у  роботі перших організаційних сесій сільських та селищних рад.

На протязі року проводилися обговорення у сільських, селищних радах щодо добровільного об’єднання громад. Двічі було проведено спільне засідання робочої групи, представників офісу реформ Житомирської обласної ради, сільських, селищних голів у форматі круглого столу на тему: «Реформа децентралізації влади – шлях до розвитку об’єднаних територіальних громад». Керівництво ради було присутнє на зборах громадян в 37 селах та селищах району щодо обговорення питання об’єднання територіальних громад. Надавалася практична допомого щодо організацій і створення об’єднаних громад.

До числа важливих напрямків роботи належить навчання посадових осіб місцевого самоврядування району. З цією метою використовувалися можливості обласного Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів, де більшість занять проводилося за участю представників обласної ради. У звітному році у Центрі навчалися  12 представників органів місцевого самоврядування (сільські та селищний голови, секретарі, бухгалтери, землевпорядники сільських рад), які набули відповідних знань для подальшої роботи.

За звітний період  мною регулярно проводились усні прийоми громадян та розглядались письмові звернення. До районної ради надійшло 75 звернень. Звернення та заяви уважно вивчаються  мною особисто, працівниками  виконавчого апарату  районної ради, керівниками відповідних служб, заявникам надається конкретна допомога у вирішенні тих чи інших питань. В переважній  більшості громадяни піднімають питання соціального захисту, (надання матеріальної допомоги на лікування, ремонт житла) та оформлення державних актів на землю, розрахунки за здані в оренду земельні паї, індивідуальне землекористування, питання незадовільного стану доріг, функціонування закладів освіти, культури та охорони здоров'я,.  Районна рада не залишає жодне звернення без уваги і оперативно приймає міри по порушених питаннях.

 Хочу подякувати депутатам обласної ради  Дідківському В.О., Мітніцькому Ю.Г., Жабокрицькому Є.В., які здійснюють прийоми громадян, беруть участь у заходах, що проходять на території району та сесіях районної ради, систематично надають матеріальну допомогу малозахищеним верствам  населення  району.  

Окремі слова подяки народному депутату України Ревезі О.А., який   зробив чимало добрих справ на благо нашого району.

 Рік, що минув, навчив нас найважливішого –терпінню, небайдужості і милосердю. Хочу подякувати голові Попільнянської районної спілки ветеранів Афганської війни Дзюняку Валерію Миколайовичу, голові спілки учасників АТО Прищепі А. В. за організацію збору благодійної допомоги бійцям, які перебувають у районі проведення АТО. В основному це продукти харчування, дари ланів, предмети особистої гігієни, грошова допомога для придбання бронежилетів і касок тощо. До цієї благодійної і необхідної справи долучились жителі територіальних громад, посадові особи місцевого самоврядування, депутати місцевих рад, працівники соціально-культурної сфери, представники громадських організацій.   

 Не стоять депутати районної ради і осторонь проблем  жителів територіальних громад.

Хочу наголосити, що багато  депутатів районної ради активні у виборчих округах, зустрічаються з виборцями, обговорюють важливі для них проблеми і шукають спільні шляхи їх розв’язання, відвідують заходи, які проходять на території сільських рад.

Але, як не прикро, не всі виконують свої депутатські обов’язки належним чином. Так, є депутати, які брали участь лише у половині засідань постійних комісій і сесій районної ради, що не дає можливості мешканцям територіальних громад району отримувати їх підтримку.

Як депутат районної ради, я теж постійно співпрацюю із жителями територіальних громад району, буваю у сільських амбулаторіях, школах, дитячих садках, клубах, бібліотеках, за можливістю сприяю їм у розв’язанні гострих проблем сьогодення.

За звітний період прийнято 136  розпоряджень голови районної ради, виконавчим апаратом опрацьовано 550 вхідних документів, підготовлено і відправлено 526.

        Шановні депутати і запрошені!

Всім нам відомо, що основою забезпечення життєдіяльності соціальної сфери та інфраструктури територіальної громади району є фінансове забезпечення. Тому хочу констатувати, що продовж звітного періоду районна рада не виключалася з бюджетного процесу. Практично на кожній сесії розглядались питання виконання та коригування районного бюджету, неодноразово організовувались робочі зустрічі з керівниками сільських рад по питаннях наповнення дохідної частини місцевих бюджетів, надавалась допомога сільським радам у підготовці проектів рішень про місцевий  бюджет на 2017 рік. Як правило, в таких зустрічах брали участь керівництво  районної ради та райдержадміністрації, спеціалісти фінансового управління. Постійно контролюється наповнення бюджетів місцевих рад. Прикладається чимало зусиль для покращення стану справ у закладах освіти, культури, охорони здоров’я, соціального захисту.

У 2016 році до районного бюджету вносилися зміни. Депутати районної ради не раз визначали пріоритетні галузі, куди в першу чергу потрібно спрямовувати кошти від перевиконання районного  бюджету.   

 Шановні депутати!

Основною метою звіту було  проаналізувати діяльність ради за рік, та разом   визначитись щодо основних напрямків та пріоритетів  в нашій подальшій роботі, адже у різних сферах  соціально-економічного  розвитку району ще залишаються проблеми, які  потребують особливої уваги всіх  владних структур, в тому числі й  депутатів  районної ради. Їх вирішення вимагає від народних обранців  ще більшої  наполегливості, принциповості  і професіоналізму, відданості справі,  за  яку  вони відповідальні перед громадами  і партіями, що  дали їм мандат до представницького органу Попільнянського  району.

На мою думку, необхідно прикласти максимум зусиль, щоб першочергово вирішувати такі питання:

- збільшення власних  надходжень до районного бюджету;
- координація спільних дій для переходу на альтеративні види палива об’єктів соціально-культурної сфери;

-  забезпечення сприятливого інвестиційного клімату в районі;

- сприяння у роботі кожного платника податків;

- планування територій району;

- утворення ОТГ.

 Шановні депутати!

Підводячи риску, я ще раз хочу подякувати депутатам районної ради, які ефективно працюють у депутатських комісіях, фракціях, групах, сільським, селищним радам, райдержадміністрації, всім тим, хто доклав своїх зусиль для забезпечення  злагодженої роботи районної ради, підвищуючи тим самим  авторитет органів  місцевого самоврядування.  

Сподіваюся, що нас і надалі буде об’єднувати  спільна відповідальність перед  громадою  Попільнянщини!

           Завершуючи  свій  звіт, зауважу,  що найбільшою  рушійною  силою і  джерелом  влади  в Україні є народ,  і українці  довели  це  всьому світові,  самовіддано  захищаючи   цілісність  держави  на  Сході  України.   Пам’ятаймо,  якою надзвичайно  великою  людською ціною ми здобули народовладдя!  Пам’ятаймо  тих,  хто віддав своє життя  за  свободу та вибір народу.   Зробімо все  від  нас  залежне, щоб ці жертви не були марними!

 

Дякую за увагу!

Головне меню

Ви тут: Головна Документи Рішення 16 сесія VII скликання 12.05.2017-26.05.2017 282 Про звіт голови районної ради про роботу за 2016 рік